Aktualna wystawa


Warning: copy(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /anielska/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 661

Warning: copy(http://parafia-bemowo.home.plimages/stories/plakaty/plakat01.jpg): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /anielska/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 661
Ośrodek Michael i Galeria Anielska zaprasza na wystawę

Takie było Twoje ukrzyżowanie

Autorstwa KS. MIECZYSŁAWA KUCELA CSMA
Wernisaż i otwarcie wystawy w czwartek 7 lutego 2008 r. o godz. 18.30
Galeria otwarta w dniu wernisażu od 18.30 do 21.00

Takie bylo Twoje UkrzyżowanieWystawa ta stanowi zaproszenie do rozważania męki Jezusa Chrystusa pokazanej obrazami - fotografiami ks. Mieczysława Kucla, którym towarzyszą słowa dramaturga i poety Romana Brandstaettera. Fotografie tworzą zespół koncentrujący się wokół jednego tematu, pozornie zwyczajnego, wrosłego w naszą codzienną ikonosferę – krzyża ustawionego na grobie czy przy drodze, w większości zniszczonego, zapomnianego. Na obrazach ks. M. Kucla ten krucyfiks, czy nieraz już tylko sama rzeźba Chrystusa to świadectwo cierpienia Zbawiciela, Jego miłości i miłosierdzia, to znak nadziei i zmartwychwstania. Artysta przekracza próg zwykłego spojrzenia najbardziej nawet wnikliwego obserwatora otaczającego świata, wychodzi poza doznania tylko estetyczne. Tworzy obrazy wypływające z jego wrażliwości wewnętrznej, z jego powołania.

Osobiste i głębokie, a równocześnie artystyczne ujęcie tematu, subtelny wybór światła i barwy potwierdzają także sprawny warsztat twórcy.

Prezentowana wystawa porusza i nie pozwala na obojętność, to rodzaj rekolekcji zmuszających widza – uczestnika do refleksji, do zatrzymania się i rozważania przy każdym obrazie – stacji. To wypowiedziana obrazem modlitwa Chrystusa od Gethsemanii do Golgoty, to rozpamiętywanie Jego ofiary, Jego męki, uwielbienie Jego miłości i miłosierdzia.

Na wystawie znajduje się 20 fotografii wykonanych aparatem analogowym i cyfrowym. Format fotografii 50x70. Każde zdjęcie opatrzone jest cytatem z twórczości Romana Brandstaettera.
Do góry

Copyright © Galeria Anielska 2021

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates