Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Kaplica Św. Józefa

kaplica św. Józefa - dom zakonny
Znajdująca się w domu zakonnym kaplica jest miejscem codziennych modlitw pracujących tu kapłanów i zakonników. Autorką wystroju tego miejsca jest S. Maristella (mgr. inż. Ewa Maria Sienicka) ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza. Po zamurowaniu centralnego okna i utworzeniu struktury gipsowej, dekoracyjnej z podświetleniem. W centrum znajduje się tabernakulum. Nad nim obraz patrona kaplicy -  św. Józefa. Jest to kopia słynnego obrazu Bartolomé’a Estébana Murillo, wykonana przez Iwana Suchego. W kaplicy znajduje się ponadto obraz św. Michała Archanioła, tych samych autorów, drewnianie stacje Drogi Krzyżowej i figura Niepokalanej, wykonana również z drewna. Kaplicę poświęcił 19 marca 2000 roku, ówczesny Generał Michalitów Ks. Kazimierz Tomaszewski.

Roraty na Bemowie A.D. 2014

NASZA SIEĆ


Ośrodek Michael Galeria Anielska Schola parafialna Służba liturgiczna ołtarza
 
Biblioteka JP2 Klub piłkarski Uskrzydleni
Powrót do góry