Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI niedziela zwykła - 27 września 2015

 1. Witamy ks. Piotra Prusakiewicza, redaktora naczelnego michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Ks. Piotr głosi kazania na dopołudniowych Mszach św. Jest to jeden z elementów przygotowania do dnia odpustu, który będziemy przeżywać we wtorek 29 września, świętując uroczystość Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.
 2. O godz. 13.00 w Kaplicy Aniołów Msza św. dla przedszkolaków. O 12.30 zapraszamy na katechezę dla rodziców i dzieci pt. „Aniołkowo”.
 3. Wieczorem o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy do Kaplicy Aniołów na spotkanie z Małgorzatą Więczkowską na temat: „Współczesne zagrożenia duchowe”. Jest to zaproszenie adresowane szczególnie do rodziców, dziadków i wychowawców. Podjęty temat dotyczy zagrożeń jakie wiążą się z korzystaniem przez dzieci i młodzież m . in. z mediów elektronicznych, niektórych gier i zabawek oraz tzw. gadżetów.  
 4. Jutro o 19.00 zapraszamy na spotkanie z ks. Tomaszem Owczarkiem, egzorcystą diecezji łódzkiej na temat „Rozeznawanie duchów. O Aniołach i walce duchowej”.
 5. We wtorek uroczystość Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Jest to święto patronalne Zgromadzenia Księży Michalitów oraz Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.00, w czasie której kl. Emil Kurek ponowi śluby zakonne. Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerzy św. Michała Archanioła, które można nabyć w sklepiku parafialnym.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca (1 października), na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców wszystkich ministrantów. Bractwo Adoracyjne zaprasza na całonocną adorację w ciszy w intencji kapłanów w noc z czwartku na piątek.
 7. W czwartek rozpoczynają się także październikowe nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane w dni powszednie: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 18.00, dla młodzieży i osób pracujących do późna o godz. 20.00. W niedziele będzie jedno nabożeństwo o godz. 17.30.
 8. W pierwszy piątek miesiąca (2 października) odwiedzimy chorych z posługą od godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30 oraz Msza św. z ich udziałem o godz. 16.30. Spowiedź dla dorosłych w czasie każdej Mszy św. porannej oraz od godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Jest to również dzień wspomnienia Aniołów Stróżów.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca (3 października) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja i rozważania różańcowe o godz. 19.00 oraz Msza św. o godz. 20.00.  
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej.
 11. Zapraszamy w przyszłą niedzielę tegorocznych maturzystów, studentów, oraz tych, którzy ukończyli już studia, na Mszę św. o godz. 20.00, którą rozpoczniemy nowy rok akademicki oraz formacyjny.
 12. Zapraszamy narzeczonych na kurs przedmałżeński „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się 6 października i będzie trwać do 29 października. Spotkania będą odbywać się we wtorki i czwartki od godz. 18.30 do godz. 21.30. Ze względu na pracę metodą warsztatową w kameralnych grupach niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie na adres mailowy podany w gazetce i na stronie parafii.
 13. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych. Nowa księga obejmuje daty od 1 marca 2016 r. do 2 marca 2017 r.
 14. Wszystkich uczestników październikowej pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie informacyjne z przewodnikiem ks. Ireneuszem Świątkiem. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w sali domu zakonnego.
 15. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży. W tym roku wolontariusze będą spotykać w każdy poniedziałek o  godz. 19.00 Szczegółowy plan spotkań na najbliższe pół roku można znaleźć na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w to wydarzenie.
 16. W środę 30 września w godzinach od 17.00 do 19.00 w domu zakonnym odbędą się zapisy kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjum. Jest to drugi nabór i dotyczy osób, które nie zapisały się w czerwcu. Pierwsze spotkanie wszystkich kandydatów odbędzie się 5 października o godz. 19.00 w Kaplicy Aniołów. Natomiast 7 października o godz. 19.00 również w Kaplicy Aniołów odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla Rodziców kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 17. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia. Solenizantom tego tygodnia, wśród których znajduje się również ks. Proboszcz, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Roraty na Bemowie A.D. 2014

NASZA SIEĆ


Ośrodek Michael Galeria Anielska Schola parafialna Służba liturgiczna ołtarza
 
Biblioteka JP2 Klub piłkarski Uskrzydleni
Powrót do góry