Ogłoszenia duszpasterskie XXVI niedziela zwykła - 27 września 2015

1. Witamy ks. Piotra Prusakiewicza, redaktora naczelnego michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Ks. Piotr głosi kazania na dopołudniowych Mszach św. Jest to jeden z elementów przygotowania do dnia odpustu, który będziemy przeżywać we wtorek 29 września, świętując uroczystość Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.
  2. O godz. 13.00 w Kaplicy Aniołów Msza św. dla przedszkolaków. O 12.30 zapraszamy na katechezę dla rodziców i dzieci pt. „Aniołkowo”.
  3. Wieczorem o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy do Kaplicy Aniołów na spotkanie z Małgorzatą Więczkowską na temat: „Współczesne zagrożenia duchowe”. Jest to zaproszenie adresowane szczególnie do rodziców, dziadków i wychowawców. Podjęty temat dotyczy zagrożeń jakie wiążą się z korzystaniem przez dzieci i młodzież m . in. z mediów elektronicznych, niektórych gier i zabawek oraz tzw. gadżetów.
  4. Jutro o 19.00 zapraszamy na spotkanie z ks. Tomaszem Owczarkiem, egzorcystą diecezji łódzkiej na temat „Rozeznawanie duchów. O Aniołach i walce duchowej”.
  5. We wtorek uroczystość Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Jest to święto patronalne Zgromadzenia Księży Michalitów oraz Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.00, w czasie której kl. Emil Kurek ponowi śluby zakonne. Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerzy św. Michała Archanioła, które można nabyć w sklepiku parafialnym.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca (1 października), na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców wszystkich ministrantów. Bractwo Adoracyjne zaprasza na całonocną adorację w ciszy w intencji kapłanów w noc z czwartku na piątek.
  7. W czwartek rozpoczynają się także październikowe nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane w dni powszednie: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 18.00, dla młodzieży i osób pracujących do późna o godz. 20.00. W niedziele będzie jedno nabożeństwo o godz. 17.30.
  8. W pierwszy piątek miesiąca (2 października) odwiedzimy chorych z posługą od godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30 oraz Msza św. z ich udziałem o godz. 16.30. Spowiedź dla dorosłych w czasie każdej Mszy św. porannej oraz od godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Jest to również dzień wspomnienia Aniołów Stróżów.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca (3 października) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja i rozważania różańcowe o godz. 19.00 oraz Msza św. o godz. 20.00.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej.
  11. Zapraszamy w przyszłą niedzielę tegorocznych maturzystów, studentów, oraz tych, którzy ukończyli już studia, na Mszę św. o godz. 20.00, którą rozpoczniemy nowy rok akademicki oraz formacyjny.
  12. Zapraszamy narzeczonych na kurs przedmałżeński „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się 6 października i będzie trwać do 29 października. Spotkania będą odbywać się we wtorki i czwartki od godz. 18.30 do godz. 21.30. Ze względu na pracę metodą warsztatową w kameralnych grupach niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie na adres mailowy podany w gazetce i na stronie parafii.
  13. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych. Nowa księga obejmuje daty od 1 marca 2016 r. do 2 marca 2017 r.
  14. Wszystkich uczestników październikowej pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie informacyjne z przewodnikiem ks. Ireneuszem Świątkiem. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w sali domu zakonnego.
  15. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży. W tym roku wolontariusze będą spotykać w każdy poniedziałek o  godz. 19.00 Szczegółowy plan spotkań na najbliższe pół roku można znaleźć na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w to wydarzenie.
  16. W środę 30 września w godzinach od 17.00 do 19.00 w domu zakonnym odbędą się zapisy kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjum. Jest to drugi nabór i dotyczy osób, które nie zapisały się w czerwcu. Pierwsze spotkanie wszystkich kandydatów odbędzie się 5 października o godz. 19.00 w Kaplicy Aniołów. Natomiast 7 października o godz. 19.00 również w Kaplicy Aniołów odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla Rodziców kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
  17. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia. Solenizantom tego tygodnia, wśród których znajduje się również ks. Proboszcz, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.