Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Rozeznawanie duchów

28 września, w przeddzień uroczystości świętego Michała Archanioła, odbyło się spotkanie z ks. Grzegorzem Owczarkiem - egzorcystą z archidiecezji łódzkiej, pt. „Rozeznawanie duchów. O Aniołach i walce duchowej”. Cieszyło się ono bardzo dużym zainteresowaniem. Prelegent mówił nie tylko o zagrożeniach duchowych, ale przede wszystkim nakreślił problem zniewoleń i opętań od strony demonicznej. Sporo miejsca poświęcił prostowaniu różnych przeinaczeń, związanych ze światem aniołów. Chrystus jest silniejszy niż jakikolwiek inny byt duchowy i warto o tym pamiętać, żeby nie czuć się bezbronnym, ale jednocześnie trzeba uważać, żeby nie igrać z szatanem, który chce zagrozić naszemu zbawieniu. W duchowej walce warto korzystać z pomocy świętego Michała Archanioła.

Zagrożenia duchowe

W niedzielny wieczór, 27 września, o godz. 19.00 w Kaplicy Aniołów odbyło się spotkanie z Małgorzatą Więczkowską na temat: „Współczesne zagrożenia duchowe”. Prelekcja była adresowana szczególnie do rodziców, dziadków i wychowawców. Podjęty temat dotyczył zagrożeń, jakie wiążą się z korzystaniem przez dzieci i młodzież m . in. z mediów elektronicznych, niektórych gier i zabawek oraz tzw. gadżetów.

Pani Więczkowska jest specjalistką w tej dziedzinie. W zajmujący sposób, posiłkując się badaniami, opisywała kryzys, dotykający życie rodzinne. Dzieci, pozbawione uwagi rodzicom nie rozwijają się emocjonalnie, a w to miejsce wkraczają rozmaite zagrożenia duchowe, magia, okultyzm i rozmaite gadżety mają zapełnić pustkę, jaką tworzy brak miłości w naszych rodzinach.

Anielskie kazania

Przygotowujemy się do urocystości świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jets to dzień odpustu parafialnego. Przygotowując się do niegu mogliśmy dzisiaj wysłuchać kazań ks. Piotra Prusakiewicza. Mówił on przede wszystkim o świecie duchów, i - nawiązując do czytań mszalnych - wskazywał, jak wielką pomocą w żuciu duchowym może świadczyć święty Michał Archanioł. Ten, który pokonał szatana, pomaga także nam walczyć z jego pokusami. Kaznodzieja zachęcał także do czytania dwumiesięcznika "Któż jak Bóg", poświęconego aniołom i życiu duchowemu.

Piknik Anielski

26 września, w sobotę, odbył się w naszej parafii Piknik Anielski. Ta impreza, skierowana przede wszystkim do rodzin, wpisała się już na stałe w kalendarz naszej parafii. Mimo nieprzyjemnej pogody na piknik przyszło wiele rodzin z dziećmi. Na scenie prezentowały się różne zespoły. Grupy duszpasterskie miały swoje stanowiska, w których zapewniały rozrywkę dzieciom i przybijały pieczątkę do specjalnej książeczki. Dużo miejsca poświęcono profilaktyce i zdrowemu trybowi życia. Chętni mogli także oddać krew. Prezentowało się wojsko. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś miłego. Atmosfera była iście anielska.
Wieczorem, o 19.00 odbył się koncert zespołu "Anielsi".

Zdjęcia: Rafał Świłło

Plan przygotowań do odpustu

Wszystkich parafian i gości zapraszamy na uroczystość ku czci św. Michała Archanioła i wydarzenia, które mają nas do niej przygotować.

Sobota, 26 września

 • od godz. 12.00 do godz. 17.00, na placu wokół kościoła i domu zakonnego, będzie trwał Piknik Anielski, na który zapraszamy całe rodziny. Przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji. Każda grupa parafialna będzie posiadać swoje stanowisko, będą konkursy, pokazy i prezentacje.
 • Wieczorem o godz. 19.00 na scenie w ogrodzie wystąpi zespół „Anielsi” z Lubaczowa, których cechami charakterystycznymi, jak sami przyznają, są: młodość, radość i modlitwa.  

Niedziela, 27 września

 • kazania na Mszach św. do godz. 13.00 będzie głosił ks. Piotr Prusakiewicz, redaktor michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg!” Przed kościołem odbędzie się promocja tego tytułu, który promuje tematykę aniołów i  życia duchowego.
 • godz. 19.00 spotkanie z s. Małgorzatą Więczkowską, która przybliży temat: „Współczesne zagrożenia duchowe”. Jest to znakomita znawczyni zagadnienia współczesnych mediów elektronicznych i ich wpływu na nasze codzienne życie.  

Poniedziałek, 28 września

 • o godz. 19.00 spotkanie z ks. Tomaszem Owczarkiem, egzorcystą z archidiecezji łódzkiej na temat: „Rozeznawanie duchów. O aniołach i walce duchowej”.

Wtorek, 29 września

W sam dzień uroczystości zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 ze śpiewem naszej parafialnej scholii.  Homilię na temat  „Michał Archanioł przewodnikiem w rozeznawaniu duchowym”, wygłosi ponownie ks. Tomasz Owczarek.

Dotknąć świętości

W niedzielę, 20 września, kazania podczas Mszy świętych głosił ks. prof. Robert Skrzypczak. Jest on wykładowcą teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym i w seminarium duchownym w Warszawie.
W homilii podkreślał on - nawiązując do czytań mszalych - jak ważna jest pokora wobec Boga. Przestrzegał on przed "chrystofobią". Chrześcijanie nie tylko nie powinni wstydzić się swojej wairy, ale przede wszystkim dbać o to, aby to właśnie wiara przemianiała codzienność i życie społeczne.
Wieczorem, w Kaplicy Aniołów nasz gość opowiadał, jak powstawała książka, którą napisał wspólnie z Arturo Marim - fotografem św. Jana Pawła II. Opowieści, okraszone ciekawymi wspomnieniami i wieloma anegdotami spotkały się z żywym zainteresowaniem obecnych słuchaczy.

Święcenia ksiądza Tomasza

Michalici cieszą się od soboty z kolejnego neoprezbitera. 19 września, Ksiądz Tomasz Łepek przyjął z rąk ks. bp. Józefa Dąbrowskiego święcenia prezbiteratu. Uroczystość odbyła się w naszym kościele na warszawskim Bemowie. Była wyjątkowa nie tylko dlatego, że to pierwsze takie wydarzenie w tej parafii. Ksiądz Tomasz to pierwszy kapłan wyświęcony przez biskupa Józefa - naszego współbrata.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Obecni byli rodzice, siostry, bliscy i przyjaciele neoprezbitera oraz parafianie. Litugia, dobrze przygotowana przez bemowskich ministrantów uświetniona została śpiewem parafialnej scholi. Uczestników uroczystości powitał ks. Rafał Kamiński - proboszcz parafii, w której kandydat na prezbitera przygotowywał się do święceń.
W homilii, mocno nawiązującej do czytań mszalnych, ksiądz biskup skoncentrował się na teologii sakramentu kapłaństwa, kreśląc przed księdzem Tomaszem drogi, jakimi powinien podążać, by upodobnić się do Dobrego Pasterza.
Cała liturgia sakramentu święceń - tak bogata w symbole - pozwoliła wielu obecnym kapłanom przypomnieć sobie dzień ich święceń, a większość obecnych wiernych uczestniczyło w takiej uroczystości pierwszy raz w życiu.
Nowowyświęcony kapłan koncelebrował Mszę św. z księdzem biskupem. Po liturgii głos zabrał ojciec generał - ks. Kazimierz Radzik. Wyraził radość i słowa wdzięczności za kolejnego kapłana-michalitę. Sporo miejsca poświęcił osobie księdza biskupa Józefa, ale także rodzicom neoprezitera i, co oczywiste, jemu samemu.
Po Mszy świętej był czas na życzenia, zdjęcia oraz spędzenie czasu w radosnej atmosferze.
Następnego dnia, w niedzielę, 20 września, o godz. 11.30, ksiądz Tomasz celebrował prymicyjną Ofiarę Mszy św.

Kurs przedmałżeński "Gaudium et spes - Radość i nadzieja"

Zapraszamy narzeczonych na kurs przedmałżeński „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się 6 października i potrwa do 29 października. Spotkania będą odbywać się przez 4 tygodnie we wtorki i czwartki od godz. 18.30 do 21.30. Ze względu na pracę metodą warsztatową w kameralnych grupach niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów
zaprasza na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI  
„Radość i Nadzieja”,
prowadzony metodą warsztatową w małych grupach.
 
Informacje szczegółowe:
Terminy i program
Kurs przedmałżeński jest prowadzony wg Programu dla Narzeczonych „GAUDIUM et SPES. Radość i nadzieja”.
Składa się z 8 spotkań odbywających się w 4 kolejne wtorki i czwartki:
 • Wtorek - 6 października – sesja warsztatowa: „Po co nam małżeństwo?”
 • Czwartek - 8 października – sesja warsztatowa: „Czy my się znamy?”
 • Wtorek - 13 października  – sesja warsztatowa: „Czy to ty?”
 • Czwartek - 15 października – sesja warsztatowa: „Jak ja ciebie kocham?”
 • Wtorek - 20 października – sesja warsztatowa: „Co dalej po ślubie?”
 • Czwartek - 22 października – sesja warsztatowa: „Odpowiedzialne rodzicielstwo”,
 • Czwartek - 22 października – wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa”,
 • Wtorek - 27 października – sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”,
 • Czwartek - 29 października – skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”  

Każde spotkanie trwa od 18.30 do 21.30.

Miejsce: Do ustalenia – sale.

Zapisy
Do 4 października (niedziela)  należy wysłać mailowe zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Również pod tym adresem prowadzący odpowiedzą na jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

 

WAŻNE!

 • Ze względu na pracę metodą warsztatową
 • optymalnie do 7 par
 • narzeczeni mogą uczestniczyć w kursie WYŁĄCZNIE po wcześniejszym zgłoszeniu,
 • zapraszamy na kurs PARY – nie przyjmujemy zgłoszeń pojedynczych osób,
 • zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia udziału, ponieważ przed pierwszym spotkaniem prosimy o wykonanie zadania przygotowującego,
 • koszt uczestnictwa w kursie – 150 zł.


Prowadzący
Ks. Piotr Bulanda
Agnieszka i Bartosz Link

Małżeństwo jest wielkim wyzwaniem!
Warto się przygotować, aby nie przegrać!

"Matteo"

W niedzielę, 30 sierpnia, w Sali teatralnej odbyła się projekcja filmu „Matteo” w reżyserii Michała Kondrata, który przez 5 lat  był asystentem jednego z warszawskich egzorcystów (ks. Jana Szymborskiego). Reżyser uczestniczył w ponad 200 egzorcyzmach. Film opowiada o włoskim zakonniku z XVI wieku, przy którego grobie, dziś - po 400 latach od jego śmierci - dochodzi do licznych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Jest to ciekawy obraz, w którym reżyser porusza ważne i wzbudzające kontrowersje zagadnienia związane ze światem duchowym. Muzyka skomponowana przez Michała Lorenca z pewnością pozwala na przeżycie dodatkowych wrażeń estetycznych. Projekcja filmu zgromadziła około 100 osób. Po zakończeniu głos zabrał reżyser, który odpowiadał na pytania widzów.

 

Dekrety księdza Kardynała

Jego Eminencja ksiądz Kazimierz kardynał Nycz wydał dwa dekrety dotyczące ustanowienia nowej parafii pw. św. Jana Pawła II. Dla cześci mieszkańców Bemowa stanie się ona nową parafią. Publikujemy oba dokumenty, które wchodzą w życie z dniem 1 września.

 

Roraty na Bemowie A.D. 2014

NASZA SIEĆ


Ośrodek Michael Galeria Anielska Schola parafialna Służba liturgiczna ołtarza
 
Biblioteka JP2 Klub piłkarski Uskrzydleni
Powrót do góry