Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Nowy proboszcz na Bemowie

Nowy proboszcz w parafii Matki Bożej Królwej Aniołów W niedzielę 28 lipca 2013 r. w kościele parafialnym w Warszawie - Bemowie odbyło się uroczyste wprowadzenie ks. Rafała Kamińskiego CSMA w urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów. Po rozpoczęciu Eucharystii ks. Wiktor Ojrzyński vice - dziekan dekanatu jelonkowskiego odczytał dekret ks. kardynała Kazimierza Nycza - Abp. Metropolity Warszawskiego z dnia 26 czerwca 2013 r. który "ustanawia księdza Rafała Andrzeja Kamińskiego proboszczem parafii, udzielając mu potrzebnej władzy, uprawnień i przywilejów, które z mocy prawa kanonicznego, statusów archidiecezjalnych i przyjętych zwyczajów przysługują proboszczom" w archidiecezji warszawskiej. Po odczytaniu dekretu nowy pasterz bemowskiej wspólnoty parafialnej złożył wobec licznie zgromadzonych wiernych uroczyste wyznanie wiary. Na pełne namaszczenia i wiary słowa ks. proboszcza Rafała wierni zareagowali spontanicznymi oklaskami, które jeszcze kilkakrotnie rozległy się tego dnia w bemowskiej świątyni.


Witając nowego proboszcza przedstawiciel parafii Rafał Wyziński podkreślił, że chociaż ks. Rafała "wezwano z dalekiego kraju, to można w tym miejscu również powiedzieć: witaj w domu". Nawiązując zaś do wizyty Ojca Św. Franciszka w Rio de Janeiro, przypomniał słowa Papieża wypowiedziane w katedrze św. Sebastiana do duchowieństwa, kleryków i osób konsekrowanych: "To nie kreatywność duszpasterska, nie spotkania czy planowania zapewniają owoce, ale wierność Jezusowi". "Nie możemy pozostawać zamknięci w parafii, w naszych wspólnotach, kiedy tak wiele osób czeka na Ewangelię!" – słowa Ojca św. zabrzmiały wyjątkowo żywo i z mocą w tej ponad 40 tys. parafii, w której na niedzielną Mszę św. uczęszcza 10 -15 procent wiernych.

Na zakończenie Eucharystii głos zabrał Wikariusz Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. dr Ryszard Andrzejewski, który w imieniu Zarządu podziękował byłemu proboszczowi parafii ks. Józefowi Grońskiemu, po którym "zostało piękno jego kapłańskiego życia, pobożności prawdziwej, pokory, piękno także tego kościoła od organów po ołtarz". Ks. Rafał jako kolejny proboszcz - stwierdził ks. Asystent - wchodzi "w piękno pięknej parafii, nad którym trudzili się poprzednicy". Nowemu pasterzowi parafii Matki Bożej Królowej Aniołów przekazał słowa, jakie kardynał Roger Etchegaray znalazł kiedyś na biurku pewnego wikariusza w Bayonne, w swojej rodzinnej diecezji. Tekst ten brzmiał następująco:

"Jeśli ty zwalniasz, oni zatrzymują się, jeśli ty słabniesz, oni upadają,
jeśli ty siadasz, oni się kładą,
jeśli ty wątpisz, oni popadają w rozpacz,
jeśli ty krytykujesz, oni demolują,
jeśli idziesz naprzód, oni cię wyprzedzają,
jeśli dajesz rękę, oni dają ci skórę,
a jeśli się modlisz, wówczas oni staną się świętymi".

I takiej mądrości życzył ks. Wikariusz nowemu proboszczowi Bemowa.

Na zakończenie Eucharystii ks. Rafał wyraził wdzięczność władzom Zgromadzenia oraz ks. vice-dziekanowi za wprowadzenie na urząd proboszcza. Wszystkich zaś wiernych zaprosił na okolicznościowy poczęstunek oraz osobiste spotkanie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI (FOT. R. ŚWIŁŁO)

Roraty na Bemowie A.D. 2014

NASZA SIEĆ


Ośrodek Michael Galeria Anielska Schola parafialna Służba liturgiczna ołtarza
 
Biblioteka JP2 Klub piłkarski Uskrzydleni
Powrót do góry