Dzieci Boże


Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże!


ODB

Młodzież


"Czujesz się osamotniony.
Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny".


OND i ONŻ

Rodzina


"Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym".


Domowy Kościół

Kim jesteśmy?


Gdzie, co i jak ?
Czym jest Ruch Światło - Życie?


RUCH ŚWIATŁO - ŻYCIE, popularnie zwany też „ruchem oazowym” lub wprost „oazą”, jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: dzieci, młodzież i dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w Domowym Kościele. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło - Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.Tekst alternatywny

Co robimy ?


Roczny rozkład jazdy wspólnot RŚŻ.
Kiedy się spotykamy i co robimy.

  • Oazy działają w parafiach i w zależności od parafii spotkania odbywają się co tydzień w różne dni tygodnia. Więcej szczegółów znajdziez w zakładce ""Wspólnoty" na górze strony.

  • Oprócz spotkań w parafii, trzy razy w roku spotykamy się ze wszystkimi wspólnotami, w Stalowej Woli, w Toruniu oraz na Bemowie na tzw. Oazach Modlitwy.

  • Co roku uczestnicy oaz wyjeźdzają na 15 dniowe rekolekcje, które są podzielone wiekowo na stopnie; ODB dla uczniów szkół podstawowych, OND dla gimnazjalistów i ONŻ dla licealistów i studentów.

Tekst alternatywny

Oaza Live


Najbliższe wydarzenia, spotkania, rekolekcje...  • 29-31 maja 2015
  • Oaza Modlitwy na Bemowie


    Tekst alternatywny