Niedziela, 25 Października 2020

.Pielgrzymka Rolkowa do Częstochowy.

Pielgrzymka Rolkowa do Częstochowy

Po raz jedenasty wyruszy z Warszawy pielgrzymka na rolkach do Częstochowy (22-26 sierpnia). Pełną parą ruszają przygotowania organizacyjne i kondycyjne. Tradycyjnie pierwszego lipca zapisy. W ubiegłym roku większość zgłoszeń wpłynęła krótko po północy, a o godz. 10 nie było już wolnych miejsc. Kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli chcesz pojechać już...

Czytaj więcej

.Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Redaktora.

Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Redaktora

50 lat sakramentu kapłaństwa, 27 lat na warszawskim Bemowie, kilka tysięcy ochrzczonych dzieci, kilkaset ślubów, których udzielił. Oto skrócony życiorys Złotego Jubilata ks. Mieczysława Gładysza. 16 czerwca 2013 roku o godz. 13.00 ks. Mieczysław odprawił w naszym kościele Mszę św. z okazji jubileuszu 50-lecia swojego kapłaństwa. Na uroczystościach, z ramienia...

Czytaj więcej

.Wieczór Chwały - Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej.

Wieczór Chwały - Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

90 osób w wielkim chórze festiwalowym, zawodowi muzycy z Warszawy i Krakowa, orkiestra smyczkowa, niecodzienni soliści. Oto, co czeka każdego, kto wybierze się w niedzielę na „Wieczór Chwały – Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej”. A będzie czego posłuchać. Koncert już 23 czerwca o godz. 18.30 w Amfiteatrze przy Parku Górczewska (ul. Raginisa...

Czytaj więcej

.Boże Ciało z prymicjantem ks. Janem Juszko.

Boże Ciało z prymicjantem ks. Janem Juszko

„Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa to jedna z najważniejszych uroczystości, jakie przeżywamy w ciągu roku liturgicznego. Jezus Chrystus jest dziś najważniejszy. Zróbcie Mu miejsce, On idzie z nieba. Dla Niego przyszliśmy do świątyni i dla Niego pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, publicznie wyznając wiarę” – mówił w...

Czytaj więcej

.Homilia kard. Kazimierza Nycza na 25-lecie parafii.

Homilia kard. Kazimierza Nycza na 25-lecie parafii

Umiłowani w Chrystusie bracia i siostry! Wszyscy uczestnicy dzisiejszej uroczystości parafialnej na Bemowie, u księży michalitów, wymienieni i pozdrowieni przez księdza proboszcza! Na początku tej Mszy św. dowiedzieliśmy się bardzo dużo o 25-letniej historii tej parafii; o wszystkim, co się w tym czasie tutaj zdarzyło - przede wszystkim w duszach...

Czytaj więcej

.Przytulony i ucałowany przez mamę - wspomnienie.

Przytulony i ucałowany przez mamę - wspomnienie

Mama, mamusia, matka, mamunia, mateńka… Mogłabym tak niemal bez końca. Ile miłości w sercu, tyle określeń dla tej, która była przez jakiś czas moim mieszkaniem. „W twoim sercu żyją ludzie, którzy znaleźli tam swój dom” (Phil Bosmans). Ludzkie serce umie być domem dla innego ludzkiego serca. Nad podziw pojemnym mieszkaniem,...

Czytaj więcej

.Przywitali Papieża najgłośniej - wspomnienie.

Przywitali Papieża najgłośniej - wspomnienie

Liturgicza Służba Ołtarza – ministranci co roku w okresie wakacji odbywają swoje obozy. Między innymi w górach, nad morzem, w lasach i nad jeziorami. Ostatnio ministranci byłi na pielgrzymkach w Krakowie i w Toruniu. Dzięki temu nasi ministranci wiedzą, kim jest Jan Paweł II, Adam Mickiewiczy, Juliusz Słowacki czy Mikołaj...

Czytaj więcej

.Nasz Kościół żyje! - wspomnienie.

Nasz Kościół żyje! - wspomnienie

To już ćwierć wieku ma kościół i nasza parafia! Wielkie dzięki i uwielbienie składajmy Wszechmogącemu za jej istnienie. Zwykle jubileusz skłania do podsumowań, czasem rozrachunku, refleksji.  Świadkowie powstawania kościoła z wielkim wzruszeniem wspominają trudne jego początki. A ja z mężem mile wspominamy chwile, gdy przed trzynastu laty Bóg przysłał nas...

Czytaj więcej

.Wylądowaliśmy na Bemowie - wspomnienie.

Wylądowaliśmy na Bemowie - wspomnienie

We wrześniu 1989 roku przeprowadziliśmy się z centrum stolicy (parafia pod opieką św. Andrzeja i św. Karola Boromeusza na Chłodnej) – na „dzikie pola”, tj. Bemowo IV, do ledwo wzniesionego bloku. Patronem ulicy okazał się Andrzej Sołtan, wybitny uczony, nieposzlakowanego charakteru człowiek – a tu dopiero niespodzianka – okazał się...

Czytaj więcej

.25 lat parafii - wystawa w Galerii Anielskiej.

25 lat parafii - wystawa w Galerii Anielskiej

Tym, którzy nie widzieli tego na własne oczy, trudno jest uwierzyć. Ponad trzydzieści lat temu, gdy na Bemowo przybywali jedni z pierwszych michalitów, z trzynastego piętra bloku przy Gołuchowskiej 9, gdzie zamieszkali, jak na dłoni widać było wielki, pusty teren, na którym miało się narodzić wielkie osiedle. Dziś z tego...

Czytaj więcej

Aktualności


Wydział Pedagogiczny Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem www.ignatianum.edu.pl.

22.jpg

Zgłoszenia udziału w kursie można kierować na adres elektroniczny:
zmarek@jezuici.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

bądź też pod adresem:
ks. Zbigniew Marek SJ
ul. Zaskale 1 30-250 Kraków
"Kurs Biblijny".

Pod tymi adresami można też uzyskać dodatkowe informacje o kursie. Jego organizatorzy proszą o dołączanie do korespondencji listownej koperty z podanym adresem zwrotnym i naklejonym znaczkiem pocztowym.

21.jpgUroczystość Wszystkich Świętych, tak jak każda uroczystość w Kościele, ma charakter bardzo radosny. Wspominamy wszystkich tych, którzy wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła. Śpiewa się wówczas Litanię do Wszystkich Świętych, która należy do najstarszych litanijnych modlitw Kościoła.

Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i  jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyścu cierpiące.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy)
• Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
• Przyjęcie Komunii świętej
• Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo") w intencjach Ojca Świętego (nie w intencji samego papieża, ale objąć te intencje, w których modli sie każdego dnia papież).

20.jpgOśrodek Wychowawczo - Profilaktyczny „Michael” serdecznie zaprasza na premierę spektaklu grupy Klub Młodych Twórców pt. „Cierpienia Młodego Cogito – Kim Jestem?” Na podstawie poezji Zbigniewa Herberta.

Premiera mieć będzie miejsce w najbliższą niedzielę 26 października o godz.19:00, w sali teatralnej im. bp. Jana Chrapka w podziemiach kościoła.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

19_min.JPGWe wtorek zakończyła się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Przeprowadził ją Ks. Bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Ostatnia wizytacja na Bemowie, miała miejsce w roku 2003. Jednak 10 lat temu,  w roku 1998 wizytację przeprowadzał również, ks. bp Jarecki. Od tego czasu nasza parafia bardzo się zmieniła, więc wizytator miał okazję zaobserwować nasze postępy. W ubiegłą niedzielę ksiądz biskup był obecny na każdej Mszy św. O 13.00 celebrował Eucharystię, na której ponad 80 par, odnawiało swe przymierze małżeńskie, z racji srebrnego jubileuszu zawarcia sakramentu.

Po południu nasz gość, spotkał się w Kaplicy Aniołów z liderami i opiekunami grup i wspólnot parafialnych. Wysłuchał sprawozdań z ich działalności i udzielił błogosławieństwa na dalszą pracę.

We wtorek ksiądz biskup odwiedził katechizowane przez naszych księży, siostry i świeckich katechetów szkoły. Zapoznał się z działalnością Ośrodka „Michael”, a także nawiedził Dom Zakonny Sióstr Michalitek.

18.jpgZgodnie z przepisami prawa kanonicznego, co pięć lat biskup diecezjalny powinien wizytować każdą parafię swojej iecezji. Obowiązek ten może spełniać poprzez biskupa pomocniczego, bądź wyznaczonych kapłanów. W tym roku wizytacja przypada także w naszej parafii. W dalszej części informacji zamieszczamy plan spotkań izytacyjnych z ks. Bp Piotrem Jareckim.

NIEDZIELA
19 PAŹDZIERNIKA 2008

Godz. 8.30 - Uroczyste powitanie J.E. Ks. Bp. Piotra Jareckiego przed głównym wejściem kościoła (duchowieństwo, ministranci, wierni). Msze święte w porządku niedzielnym.

Godz. 11.30 - Kaplica Aniołów. Msza św. dla dzieci z błogosławieństwem Ks. Biskupa.

Godz. 13.00 - Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich dla Srebrnych Jubilatów Sakramentu Małżeństwa – przewodniczy Ks. Bp Piotr Jarecki.

Godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza święta.

Godz. 16.00 - Kaplica Aniołów. Spotkanie grup parafialnych z ks. Biskupem. Prezentacja grup.

Więcej…


17_thumbs.JPG13 października, podczas wieczornego Nabożeństwa Fatimskiego, w bardzo uroczysty sposób do grona „Żywego Różańca Dzieci”, włączonych zostało 9 nowych dziewczynek. Dzieci oddały się Matce Bożej i zobowiązały się do odmawiania codziennie jednej tajemnicy różańcowej. Każda z dziewczynek otrzymała specjalną legitymację,  poświęcony różaniec oraz figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Członkowie dziecięcego różańca przygotowali oprawę Mszy św. fatimskiej, a także prowadzili rozważania tajemnic radosnych.

A oto imiona nowych członkiń: Ola, Łucja, Małgosia, Angelika, Ola, Natalia, Ania, Maria, Karolina.
16.jpg
Już 18 października odbędzie się pierwsza gra miejska inspirowana wizytami Jana Pawła II w Warszawie. Dzięki nietypowej podróży w czasie i przestrzeni gracze będą mieli okazję odkryć nowe oblicze miasta.

„Papamobile‐gra” uświetni obchody 30. rocznicy początku Pontyfikatu Jana Pawła II. Organizatorem projektu jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Każdy może wziąć udział w grze, bez względu na wiek, czy wyznanie. Dla wszystkich graczy przewidziano potężną dawkę emocji i zabawy miejskiej, a dla najwytrwalszych ‐ nagrody.

Wizyty Jana Pawła II w Warszawie były znaczącymi wydarzeniami zarówno w historii miasta, jak i w yciu jego mieszkańców. Gra ma na celu ich przypomnienie, a jednocześnie ożywienie przestrzeni współczesnej Warszawy. Pomoże w tym fabuła gry inspirowana słowami, które Ojciec Święty kierował do warszawiaków. „Papamobile gra” będzie podróżą nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie, w którą graczy zabierze historyczny pojazd. Odkrycie specjalnego kodu zapewni im rozwiązanie gry.

Gra przeznaczona jest dla wszystkich, którzy nie boją się nietypowych podróży i spojrzenia na Warszawę z zupełnie nowej perspektywy.

Więcej informacji i zgłoszenia do gry na stronie: www.papamobile.centrumjp2.pl
Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates