Wtorek, 19 Lutego 2019

Kurs przedmałżeński. Zapraszamy!!!


Kurs przedmałżeńskiZapraszamy pary narzeczonych na kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Kurs przedmałżeński w naszej parafii prowadzimy w dwóch formach. Pierwszy w formie tradycyjnej rozpocznie się 5 lutego 2013 roku godz. 19.00. Drugi kurs odbędzie się w formie "Wieczory dla Narzeczonych". Rozpoczęcie w poniedziałek 11 lutego 2013 roku o godz. 18.30. Zapisy na furcie w domu parafialnym parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Ks. Br. Markiewicza 1, tel. 22 638 24 58.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI W FORMIE TRADYCYJNEJ Kurs w formie tradycyjnej to 10 spotkań w formie wykładów oraz spotkań z poradnictwem rodzinnym. Daje on szansę zgłębienia tematyki związanej z małżeństwem i wzmocnienia relacji z Bogiem. Rozpoczęcie 5 lutego 2013 roku o godz. 19.00 w sali w Domu Parafialnym.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI W FORMIE WIECZORÓW DLA ZAKOCHANYCH Jest to 9 cotygodniowych spotkań, w każdy poniedziałek od 11 lutego 2013 r. od godz. 18.30.  Wieczory dla Zakochanych przeznaczone zarówno dla narzeczonych w ramach katechezy przedmałżeńskiej jak i dla par „chodzących ze sobą”, które jeszcze nie podjęły decyzji o małżeństwie. Małżeństwo prowadzące kurs oraz kapłan dzielą się swoim doświadczeniem i przemyśleniami, aby młodym ludziom pomóc zobaczyć w sakramentalnym małżeństwie powołanie do sensownego i odpowiedzialnego życia na ziemi wobec Boga i z Bogiem. Po wprowadzeniu małżeństwa i księdza narzeczeni kontynuują temat w parze, posługując się przygotowanymi materiałami. Nic nie mówią publicznie. Wartość przeżycia takiego kursu i jego owoce w przyszłości zależą od tego, na ile uczestnicy zaangażują się w tę pracę. Taki trud naprawdę opłaca się. Daje uzasadnioną nadzieję na dobre i trwałe małżeństwo. Wieczory dla Narzeczonych to spotkanie dwojga zakochanych, dziewczyny i chłopaka. Atrakcyjna metoda, miła atmosfera sprzyjają podjęciu dialogu w duchu miłości, otwartości, wzajemnego zrozumienia. Dialog jest drogą spotkania i porozumienia zakochanych, narzeczonych, małżonków. Spotkanie pary odbywa się na płaszczyźnie spraw ważnych dla przyszłego małżeństwa:

- pełniejsze wzajemne poznanie osobowości,
- ustalenie wspólnej hierarchii ważności,
- odejście z domu rodzinnego i utworzenie autonomicznej rodziny,
- jak radzić sobie z konfliktami, by nie dopuścić do kryzysu,
- miejsce Boga w naszym życiu,
- podstawy nauki Kościoła dotyczące małżeństwa i rodziny,
- treść, znaczenie i owoce sakramentu małżeństwa.

To kilka tematów, na które będziecie mogli porozmawiać we dwoje, może pierwszy raz, a może kolejny, ale z nowej perspektywy. Program Wieczorów sprzyja uważnemu przyjrzeniu się swoim motywom zawarcia małżeństwa oraz weryfikacji decyzji o jego zawarciu. Cykl 9 spotkań raz w tygodniu obejmują wykład z naturalnego planowania rodziny (NPR), nie obejmują spotkań indywidualnych w poradni rodzinnej. Kurs kończy się uzyskaniem świadectwa o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego, honorowanym w całej Polsce. Polecamy tę formę przygotowania do małżeństwa. Zapisy na furcie w domu parafialnym Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Ks. Br. Markiewicza 1, tel. 22 638 24 58.

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2019

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates