Wtorek, 12 Listopada 2019

Święta Paschalne za nami

Święta PaschalneTegoroczne Święta Zmartwychwstania Pańskiego poprzedziły dni Triduum Paschalnego, przeżywane w skupieniu i w modlitwie. Te trzy dni skupiły nas na wydarzeniach Ostatniej Wieczerzy, męki i śmierci Chrystusa oraz Paschy, która jest zapowiedzią Jego Zmartwychwstania. Liturgia przygotowana w należytym porządku przez Służbę Liturgiczną Ołtarza oraz scholę paschalną, zawiązaną właśnie na te dni. A wszystko po to, by odsłonić wielkie dzieła, które Bóg poprzez śmierć swego Syna Jezusa Chrystusa przygotował dla każdego człowieka.

Triduum Paschalne rozpoczęliśmy od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu przedstawiciele parafii złożyli wszystkim kapłanom życzenia i podziękowali w ten sposób za dar kapłaństwa. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii ks. Józef Groński, który tego wieczoru, przypominając pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, umył nogi dwunastu wybranym. W homilii, celebrans prosił, by w swoich modlitwach pamiętać o kapłanach, których Bóg stawia na drodze człowieka, oraz by dziękować za dar Eucharystii. Po zakończeniu uroczystości Pan Jezus procesyjnie został przeniesiony do Ciemnicy.

W drugim dniu Triduum Paschalnego wierni w ciągu dnia mogli adorować Chrystusa w Ciemnicy. O godz. 17.00 zebrani uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, a o godz. 18.00 rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku. Tej wieczornej modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Pelc. W homilii wskazał na znak wiary chrześcijańskiej, krzyż, na którym zawisło Zbawienie świata. Uczestnicy w czasie nabożeństwa poprzez pocałunek oddali cześć krzyżowi św. i przyjęli Komunię św. Na zakończenie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego.

Wielka Sobota, to czas adoracji Pana Jezusa w grobie, jak również poświęcenie pokarmów. Wieczorem o godz. 20.00 Wigilia Paschalna. Pięknie przygotowana Liturgia Słowa prowadziła zebranych od początków dziejów świata, poprzez wyjście Narodu Wybranego z Egiptu, proroctwa starotestamentalne, aż do wydarzeń Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgii w tym dniu przewodniczył ks. Rafał Szwajca, a schola paschalna i orkiestra przygotowała oprawę muzyczną spotkania.

Radość paschalną zwieńczyła poranna Msza św. w niedzielę połączona z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Eucharystii przewodniczył Słowo Boże wygłosił ks. Józef Groński. Na zakończenie podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uświetnili Liturgię Triduum Paschalnego i porannej Mszy św. rezurekcyjnej.
 
ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI (fot. Rafał Swiłło - swillo.pl)
 
xrs

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2019

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates