Niedziela, 24 Września 2017

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 27 kwietnia 2014 r.

1. Dziś z kaplicy fatimskiej można zabrać „ Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia”. Jest to ogień pobłogosławiony przez Jana Pawła II w 2003 roku, który nieustannie płonie w Sanktuarium w Łagiewnikach. Są też obrazki z modlitwą, którą należy odmówić w domu przy świetle „Iskry Miłosierdzia”. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii kanonizowanego dziś papieża Jana Pawła II.
2. Dziś o 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych.
3. W poniedziałek, 28 kwietnia o godz. 19.00 w sali oazowej odbędzie się spotkanie osób, przygotowujących się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży.
4. We wtorek o godzinie 19.00 w kaplicy Aniołów zostanie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uzdrowienie duchowe i fizyczne za przyczyna św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Rozpoczynamy kolejny kurs przygotowania do sakramentów Chrztu św., I Komunii św. i Bierzmowania dla dorosłych - spotkanie w sali domu zakonnego w środę o godz. 19.00.
6. W czwartek rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Zapraszamy do licznego udziału. W dni powszednie nabożeństwa po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00, w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.
7. Piątek, 2 maja jest pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź św. w czasie każdej Mszy św. porannej, a wieczorem od godz. 17.30. Dla dzieci spowiedź od godz. 15.30 i Msza św. dla nich o godz. 16.30. W tym dniu – na mocy dyspensy – można spożywać pokarmy mięsne, jako że piątek przypada między dwoma dniami świątecznymi. Korzystający z dyspensy są zobowiązani do odmówienia dowolnej modlitwy według intencji Ojca świętego.
8. W piątek 2 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
9. W sobotę 3 maja – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. O godz. 19.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i o godz. 20.00 Msza św. z racji pierwszej soboty miesiąca.
10. Teatr Muzyczny „Łazienki” zaprasza na misterium o pracy, cierpieniu
i męczeństwie o. Maksymiliana Kolbe pt. „Dwie korony” w przyszłą niedzielę 4 maja o godz. 19.00 (sala widowiskowa im. Biskupa J. Chrapka).
11. We wtorek 6 maja rozpoczyna się kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Rozpoczęcie o 19.00 w Sali na plebanii.
12. Dziś o godz. 12.30 zapraszamy na wernisaż zatytułowany „Myśli świętych Jana Pawła II i Jana XXIII”. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy dziś po każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00.
13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Miłosierdzia Bożego.